kominy

Wybieramy system kominowy

System grzewczy oraz rodzaj systemu kominowego to kwestia, którą rozstrzyga się już na początkowym etapie budowy domu. W większości domów potrzebny jest co najmniej jeden komin do odprowadzania spalin z kotła. W wielu domach usuwa on także produkty spalania z kominków, a w domach z wentylacją grawitacyjną, które przeważają wśród jednorodzinnych, także do usuwania zużytego powietrza wentylacyjnego.

Co należy wziąć pod uwagę?

Wewnątrz jednego komina może się znajdować kilka osobnych przewodów kominowych. Są one dostosowane do rodzaju czynnika (powietrza, spalin lub dymu), który ma być nimi odprowadzany poza budynek oraz urządzeń, z którymi mają współpracować (np. kotłów tradycyjnych, kondensacyjnych, kominków) oraz stosowanego w nich paliwa. Od tego zależą wymiary, sposób prowadzenia oraz rodzaj i jakość materiałów zastosowanych do budowy komina. Komin jest ściśle powiązany z systemem grzewczym i należy to uwzględnić dokonując jego wyboru.

Na co uważać wybierając system kominowy?

Komin to jeden z najważniejszych elementów inwestycji. Powinien on spełniać wymogi pracy w wysokiej temperaturze, gazo-szczelności czy odporności na wilgoć. Dzięki temu zmniejszymy ryzyko pożaru, podtrucia tlenkiem węgla, zagrzybienia lub wycieku trującego kondensatu. Dbając o bezpieczeństwo własne i swojej rodziny, wybierajmy sprawdzonych, pewnych producentów systemów kominowych, np. kominy Niko czy kominy PEKABET.

Wybór komina

Komin powinien być nie tylko funkcjonalny, ale posiadać również walory estetyczne dopasowane do całości budynku. Równocześnie należy pamiętać o bezpieczeństwie, które zapewnia właściwa jakość komponentów i nowoczesne rozwiązania techniczne. Warto poprosić o radę ekspertów, by prawidłowo dobrać komin do pieca. Dokonując złego wyboru łatwo narazić się na dodatkowe zużycie paliwa, niepoprawne działanie kotła, powstawanie zbyt dużej ilości kondensatu, zbyt mały lub za duży ciąg, bądź skumulowanie się sadzy na ściankach komina. Można postawić na gotowe kominy (ceny są zależne m. in. od użytych materiałów). Zobacz więcej na https://pekabet.pl/system-kominowy/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *