uszczelniany komin

Uszczelniamy komin

Komin to bardzo istotny element każdego budynku. Jednak tylko szczelny komin będzie dobrze funkcjonował, ponieważ brak odpowiedniego ciągu kominowego zaburza prawidłowe odprowadzanie spalin. Jeśli w budynku mamy wentylację grawitacyjną, to przy nieszczelnym kominie wymiana powietrza w pomieszczeniach będzie niewystarczająca. W PEKABET komin to dla nas priorytet! Jak zatem uszczelnić komin?

Przegląd kominiarski

Aby sprawdzić, w jakim stanie jest komin oraz jakiego rodzaju naprawy wymaga, należy zlecić przegląd kominiarski. Aby znaleźć kominiarza, trzeba wpisać w wyszukiwarkę np. przegląd komina Warszawa. Kominiarz dobierze metodę uszczelnienia komina w zależności od jego stanu oraz trwałości i żywotności zastosowanego rozwiązania. W większości przypadków wystarczy uszczelnić pojedyncze przewody kominowe lub wentylacyjne. Można zastosować obróbkę komina z blachy płaskiej, tytanowo-cynkowej lub miedzianej. Jeśli komin wykazuje znaczną nieszczelność, należy go naprawić lub w całości wyremontować. Na przyszłość wart zadbać o dobry system kominowy, np. system kominowy Schiedel.

Metody naprawy komina

Szlamowanie komina polega na tym, że wnętrze przewodu kominowego powlekane jest odpowiednią masą lub zaprawą uszczelniającą, która wypełnia ubytki, rysy oraz nieszczelności powstałe w trakcie dotychczasowego użytkowania komina. Przed przystąpieniem do szlamowania, należy oczyścić przewód kominowy. W sytuacji, gdy nieszczelność komina występuje wewnątrz budynku lub jeśli dym przedostaje się do wnętrz, stosuje się frezowanie, czyli poszerzanie i rozwiercanie, które ułatwia przepływ spalin.

Montaż wkładu kominowego

Zdarza się, że najlepszą inwestycją w stary komin jest montaż stalowego lub ceramicznego wkładu kominowego. Żaroodporny wkład wsuwa się w dotychczasowy nieszczelny komin, który staje się obudową wkładu. Zastosowane wkłady mogą mieć przekrój prostokątny lub okrągły, dzięki czemu dopasują się do kanału dymowego. Należy jednak pamiętać, że wkład kominowy automatycznie zmniejsza kanał dymowy i jeśli stanie się zbyt wąski, konieczna będzie instalacja nowego komina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *