komin

Komin jako ozdoba dachu

Kominy pełnią nie tylko funkcję użytkową, ale i estetyczną. Najwyższa część komina niszczy się znacznie szybciej niż inne elementy budynku. Należy o tym pamiętać wybierając materiał do jego wykończenia lub wpisując w wyszukiwarkę: systemy kominowe cennik.

Czym wykończyć komin?

By wykończyć ściany komina, należy użyć materiałów niepalnych i nietopliwych. Materiały wykończeniowe powinny być również odporne na wilgoć oraz niskie i wysokie temperatury. Warto, żeby materiał wykończeniowy był też estetyczny, dlatego rodzaj i kolor jego wykończenia powinny harmonizować z pokryciem dachu i stylistyką całego budynku. By wykończyć kominy dymowe czy wentylacyjne, można użyć tynku, okładziny kamiennej, cegły klinkierowej lub różnego rodzaju blach.

Okładzina kamienna

Okładzina kamienna to bardzo estetyczne rozwiązanie. Kamienie lub płytki kamienne mogą być zarówno sztuczne, jak i naturalne. Często stosuje się kamienie zawierające elementy prefabrykowane. By je przykleić, niezbędna jest specjalna elastyczna zaprawa, która zapewni skuteczne i długotrwałe połączenie materiałów.

Cegła klinkierowa

Cegła klinkierowa to eleganckie wykończenie komina. Można zastosować impregnat hydrofobowy na część wystającą powyżej dachu, by zapewnić ochronę przed wodą i brudem oraz innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Do cegły klinkierowej należy użyć specjalnej zaprawy. Dobra zaprawa między innymi ograniczy występowanie wykwitów na powierzchni murowanej.

Blachy tytanowo-cynkowe

Komin wykończyć można również różnego rodzaju blachami, najczęściej tytanowo – cynkowymi. Nie tylko doskonale wyglądają, ale posiadają również szereg istotnych właściwości, np. są odporne na działanie czynników atmosferycznych i korozję. Są również trwałe i nie wymagają kosztownych renowacji. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz domieszkom tytanu, aluminium i miedzi, blachy cynkowo – tytanowe są stworzone w sposób, który pozwala im przetrwać ponad sto lat. Jeśli szukasz rozwiązań kominowych, to polecamy kominy szczecińskie. Zobacz więcej na https://pekabet.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *