komin do remontu

Komin do remontu

Komin remontuje się zazwyczaj ze względu na zły stan techniczny, bądź zmianę paliwa opałowego. Jeśli na ścianach komina zauważysz pęknięcia tynku lub szarobrunatne plamy, konieczny jest natychmiastowy remont. Jeśli zlekceważysz pojawiające się sygnały, ze ściany kominowej najpierw zacznie odpadać tynk, a potem zacznie niszczyć się struktura ściany. Jeśli interesuje Cię zlecenie remontu komina, Olsztyn będzie miejscem, w którym znajdziesz odpowiednie do tego firmy.

Dlaczego komin niszczeje?

Istnieje wiele czynników, które wpływają na niszczenie komina. Najszybszemu zniszczeniu ulegają zazwyczaj przewody kominowe, które znajdują się obok chłodnych ścian domu oraz te w części komina wystającej ponad dach. Do szybkiego niszczenia komina przyczyniają się również błędy w budowie komina. Częstym błędem jest użycie cegły dziurawki zamiast pełnej cegły oraz nieprawidłowe wykonanie spoinowania. Oznacza to liczne nieszczelności komina, przez co woda wnika do środka i powoduje jego zawilgocenie. Warto kupić dobrej jakości pustaki betonowe (cena wynosi ok. 20zł – 50 zł). Kolejną przyczyną remontu komina może być wymiana kotła grzewczego i nie dostosowanie do niego systemu kominowego.

Remont komina

Odpowiednio prowadzona konserwacja komina ma istotny wpływ na jego działanie. Przy ciągłej eksploatacji, czyszczenie komina powinno mieć miejsce kilka razy w roku. Przewody dymowe czyści się cztery razy w roku, spalinowe – dwa razy, a wentylacyjne – raz. Jeśli kominiarz stwierdzi, że przewód komina jest znacznie uszkodzony, należy jak najszybciej umieścić w kominie specjalny wkład umożliwiający kontynuowanie eksploatacji komina z uszkodzeniami. Wykwalifikowana ekipa kominiarska dysponuje zarówno odpowiednimi umiejętnościami, jak i sprawdzonym sprzętem, pozwalającym między innymi na dokładne ustalenie przekroju oraz przebiegu przewodu, a także ułatwia oszacowanie, czy montaż wkładu jest technicznie możliwy. Ekipa może również doradzić wybór systemów kominowych, np. systemy kominowe stalowe. Zobacz więcej na https://pekabet.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *